Lokal dla Sklepu tanecznego SAWART w Gdańsku

Ciekawa jestem czy znacie już sklep SAWART? Czy wiecie, gdzie w Gdańsku się mieści i jakie cuda można tam kupić? Jeszcze nie? W takim razie, chętnie Was tam dzisiaj zaprowadzę :-).

SAWART – to wyjątkowe miejsce, połączenie sklepu tanecznego o profilu baletowym i księgarni muzycznej.

To firma rodzinna z ponad 20 letnim stażem, powstała z miłości do muzyki i tańca. W Warszawie sklep działa od 1994 roku, i mieści się na zabytkowej ulicy Moliera 8, tuż przy Teatrze Wielkim i Szkole Baletowej, ściągając wybitnych melomanów i tancerzy. Firma bardzo dużo uwagi poświęca swoim klientom, a oni to doceniają, bo stale poszerza się to liczne grono. Swoich stałych klientów ma też wyjątkowy personel, który tam pracuje. Podobno, niektórzy klienci są gotowi zaczekać dłużej, aby zostać obsłużonym przez ulubioną Panią. Jest też Pan Krzysztof, który specjalizuje się w sprzedaży nagrań (CD i DVD) i o którym w środowisku melomanów krążą już nawet legendy (oczywiście w pozytywnym tego słowa znaczeniu). Tą niepowtarzalną atmosferę i wyjątkową aurę sklepu można już poczuć również w Gdańsku, w nowym oddziale firmy na Dolnym Wrzeszczu, na rogu ulic Wajdeloty i Waryńskiego.

Ale może od początku.

Pod koniec wakacji, do biura którym zarządzam (Dom Hunter), a był to piątek, zadzwoniła kobieta z prośbą o znalezienie lokalu we wskazanej okolicy- Dolnym Wrzeszczu.

Jako, że Pośrednik/Biuro, często ma ciekawe oferty, zanim jeszcze pojawią się one w publicznym obiegu (o czym pisałam w jednym, z moich artykułów na łamach gratki), już po weekendzie w poniedziałek Pani Aleksandra (bo tak ma na imię główna manager firmy) otrzymała ofertę idealnie dopasowaną do jej potrzeb, którego próżno byłoby szukać w internecie. Podpisanie umowy najmu, nie sprawiło większych problemów, obie strony umowy były zgodne więc szybko i sprawnie ustalone zostały warunki najmu odpowiednie dla każdej ze Stron. I tak oto niecałe 2 tygodnie później umowa była już podpisana. 

Jak się później okazało, za odpowiednim lokalem w Gdańsku, rozglądała się już dwa lata.

Przez ten czas rejon Dolnego Wrzeszcza zmienił się nie do poznania, wypiękniał. Stare kamienice systematycznie są odnawiane, a ulica Wajdeloty po rewitalizacji całkowicie zmieniła charakter, przyciągając artystów i restauratorów. Praktycznie z dnia na dzień, pojawiło się tu mnóstwo uroczych, klimatycznych kafejek oraz sklepików z różnymi wyrobami hande made. Za tą lokalizacją przemawiało, też bardzo wiele innych czynników. Bliskość ośrodków kulturalnych związanych z tańcem i muzyką- szkoły muzyczne, szkoły tańca, w tym również Ogólnokształcąca Szkoła Baletowa i Opera Bałtycka. Bliskość stacji kolei oraz innych dużych węzłów komunikacyjnych, łatwość dojazdu i parkowania dla zmotoryzowanych, jaki i historia okolicy – niegdyś istniał tutaj sklep o profilu tanecznym.

Po dosyć sprawnie przeprowadzonym remoncie pod koniec września oficjalnie ruszył Sklep SAWART we Wrzeszczu. Logo i przemyślana grafika idealnie wkomponowuje się w charakter dzielnicy. (zdjęcie)

Po wejściu do środku od razu czujemy, że oferowane produkty to nie są towary z sieciówek, a personel to nie przypadkowi studenci dorabiający do kieszonkowego.

W sklepie znajdziemy bardzo specjalistyczne akcesoria i stroje do tańca, które ciężko znaleźć w innych mniej wyspecjalizowanych miejscach. Można tu kupic np. Footstrech, czyli-przyrząd do rozciągania stóp, drążek do ćwiczeń, a nawet podłogę baletową (tak, też byłam zdzwiwiona)

Szczególną dbałość firma stawia na jakość i funkcjonalność sprzedawanych produktów strojów i butów do tańca, można tu dostać asortyment takich firm jak chociażby Grishko, Gaynor Minden, Sansha, Bloch, Capezio, nie mający żadnych odpowiedników w zwykłaych sklepach.

..„ Niekiedy w marketach można spotkać kostiumy czy buty w teorii nadające się do ćwiczeń baletowych, niemniej jednak rzeczy te mimo takiej samej nazwy różnią się od profesjonalnych wersji tych produktów. Szczególnie ważne są tutaj buty (profesjonalne baletki, których nie sposób zastąpić zamiennikami z marketów.

Baletki (baletki miękkie/plastyczne) – najważniejszą różnicę stanowi podeszwa – nie może ona być pełna, jednolita i gumowa (tj. zakrywać całej powierzchni spodniej części buta)- jak w butach z marketów/sieciówek, powinna być ona skórzana, antypoślizgowa, odpowiednio wyprofilowana zgodnie z anatomią stopy i amortyzacją odpowiednich punktów, wypadająca tylko w konkretnych miejscach stopy, aby stopa mogła właściwie pracować i prezentować się podczas ćwiczeń baletowych, aby „czuć podłogę”. Baletki muszą doskonale przylegać i podkreślać linię stopy, a także być we właściwym kolorze, a wręcz odcieniu ;)” opowiada mi z pasją Pani Aleksandra.

Natomiast część muzyczna to przede wszystkim wydwanictwa nutowe, podręczniki do szkół muzycznych, szkoły i samouczki gry na różnych instrumentach, zeszyty do nut (jest ich wiele rodzai), ale też biografie sławnych muzyków, literaturę muzyczną, nagrania CD i DVD , drobne instrumenty muzyczne takie jak dzwonki chromatyczne czy drewniane flety proste oraz mnóstwo gadżetów z muzycznym motywem, np.: spinki do mankietów dla mężczyzn, broszki, jedwabne szale i apaszki, krawaty i muszki.

Sklep ma też ciekawą ofertę dla najmłodszych tancerzy i muzyków: płyty CD dla dzieci z muzyką poważną: Czajkowski, Beethoven, składanki utworów o tematyce baletowej, ilustrowane książki o balecie, utwory muzyczne w łatwym opracowaniu dla dzieci i oczywiście przepiękne stroje – body w wielu fasonach i kolorach, tiulowe tutu i paczki, czy diademy, które kochają wszystkie dziewczynki.

No, ale sami musicie to zobaczyć. Także jak będziecie we Wrzeszczu koniecznie udajcie się zobaczyć te cuda na róg Wajdeloty i Waryńskiego, a tam miła obsługa wprowadzi was w niezwykły świat muzyki i tańca. No i może w końcu zapiszecie się na lekcje salsy lub gry na skrzypcach, o których tak marzyliście…Życzę wam tego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *